Opublikowany w Inne, Wpisy tematyczne

Zagotować wodę w szkle

 Szklana butelka jest kolejną rzeczą w której w razie „w” można przegotować wodę, na pewno jest to zdrowsze niż użycie plastiku. Dla ludzi którzy mieli to szczęście i w szkole lekcje chemii nie były prowadzone tylko za pomocą kredy i tablicy, nie będzie to żadne odkrycie. Jednak znając życie większość nigdy nie przeprowadziła w szkole żadnego doświadczeni. Trzeba  uważać na butelki z bardzo grubym dnem, te potrafią pękać ( chociaż nie jest to regułą) oraz nie pozwolić płomieniom sięgać zbytnio powyżej poziomu wody.

butelkaszkloCIMG2352

Reklamy

4 myśli na temat “Zagotować wodę w szkle

 1. Probówki i kolby są robione z innego szkła niż typowa małpka. Dlatego nie ma żadnego problemu z podgrzaniem na otwartym ogniu. Nie mniej pomysł bardzo ciekawy jak nie ma innej opcji.

  Polubienie

  1. Co ty pleciesz, Bunsen? Kolby laboratoryjne robione są z normalnego szkła, tyle, ze dobrej jakości. Nie ma żadnego „super-szkła” z którego robiłoby się sprzęt laboratoryjny. Zatem butelka tez da radę, jako naczynie do gotowania.

   Polubienie

  2. Bunsen, niby z jakiego szkła? Znasz jakieś cudowne szkoło? Bo ja przez lata pracowałem na kolbach ze zwykłego, najzwyklejszego szkła. Butelka szklana nada się do gotowania. Tylko warto zawiesić ją nad ogniem i delikatnie kołysać – to zapobiegnie nagrzaniu się jednego miejsca na butelce i pękania.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s